مولتی متر • آموزش ساخت کوادکوپتر ، رادیو کنترل و پروژه آردوینو


  • عنوان دوره :آموزش ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل APM و Pixhawk تمامی ورژن ها
  • وضعیت دوره :در حال ثبت نام و برگزاری جلسات آموزشی
  • شهریه دوره : ۳۵۰۰۰ تومان
  • نوع دوره ی آموزشی : به صورت مجازی و به صورت فیلم آموزشی

کوادکوپتر چیست ؟

کوادکوپتر( Quadcopter ) یکی از انواع وسایل پرنده بدون سرنشین است. کواد کوپتر ها زیر مجموعه دسته مالتی روتور ها هستند که به دلیل کمک گرفتن از چهار موتور برای نیروی پیشرانش، به عنوان کواد (چهار) کوپتر نامیده می شوند.

 

کواد کوپتر ها به دلیل داشتن قدرت مانور فوق العاده و پرواز هایی با تعادل بالا از کاربرد های بسیار گسترده برخوردارند. کواد کوپتر ها در زمینه های تحقیقاتی، نظامی، تصویر برداری و تفریحی از کاربرد بالا و روز افزونی برخوردارند.

 

فلایت کنترل (APM) چیست ؟

 

فلایت کنترل ها در واقع مرکز کنترل کواد روتورها هستند که تمامی امکانات یک کواد کوپتر در داخل این کنترلر نهفته است . فلایت کنترلر در واقع یک کامپیوتر کوچک بوده که وظیفه حفظ تعادل و سایر امکانات از قبیل بازگشت به خانه ، انجام ماموریت و ... در داخل این فلایت کنترل ها قرار گرفته است . به طور کلی در بازار انواع مختلف فلایت کنترل از قبیل Naza ، MultiWii ، APM ، Pixhawk و .... موجود می باشد . هر کدام از این فلایت کنترل ها مزایا و معایب خود را دارند . فلایت کنترل APM یکی از بهترین فلایت کنترل های موجود در بازار در رنج قیمت خود می باشد . این فلایت کنترل دارای پایداری خوب و در کنار این پایداری امکاناتی از قبیل بازگشت به خانه ، انجام ماموریت و ... را دارا می باشد .

 

فلایت کنترل های APM که با نام آردوپایلوت نیز شناخته میشوند به صورت کلی به دو نوع تقسیم می شوند . فلایت کنترل های APM و فلایت کنترل های Pixhawk که تفاوت این دو نوع فلایت کنترل در نوع پردازنده می باشد که تمامی فلایت کنترل های سری APM دارای پردازنده 16 بیتی و تمامی فلایت کنترل های Pixhawk دارای پردازنده ی 32 بیتی می باشند . که با توچه به این قضیه فلایت کنترلهای Pixhawk نسبت به سری APM دارای پایداری و قدرت بیشتری می باشند .

 

نکته اول : در این دوره از فلایت کنترل APM 2.8 در آموزش ها استفاده خواهد شد . هر چند فلایت کنترل APM 2.8 با فلایت کنترل APM 2.6 و پیکس هاک تفاوتی در تنظیم و پیکر بندی ندارند بنابراین آموزش ها به گونه ای خواهد بود که مطالب آموزشی در بر گیرنده آموزش تمامی فلایت کنترل های ذکر شده باشد . پس بنابراین شما قصد خرید هر کدام از این فلایت کنترل ها را دارید می توانید در این دوره ی آموزشی ثبت نام کنید و از مطالب آموزشی این دوره بهره مند شوید .

 

نکته دوم : در این دوره آموزشی ما قصد ساخت یک کوادکوپتر با فلایت کنترل آردوپایلوت را داریم ولی در طول آموزش تمامی نکات مربوط به ساخت انواع مولتی روتورها از قبیل تری کوپتر ، هگزاکوپتر ، اوکتا کوپتر به صورت کامل بیان خواهد شد . پس بنابراین اگر قصد ساخت هر کدام از این مولتی روتورها را دارید می توانید در این دوره ی آموزشی شرکت نمایید .

 

نحوه برگزاری دوره آموزش ساخت کواد کوپتر با APM:

 

این دوره هم به مانند دیگر دوره های مولتی متر بسیار کامل و جامع برگزار خواهد شد و به طور کامل به مباحث ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل APM از مبتدی تا حرفه ای پرداخته خواهد شد . هر هفته 1 تا 2 جلسه ویدیویی ضبط خواهد شد و در سایت قرار خواهد گرفت . پس از ثبت نام لینک دانلود ویدیوها و فایل های هر جلسه در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید راحتتر و با برنامه ریزی دلخواه خود، به صورت آفلاین ویدیو ها را مشاهده نمایید.

 

موجودیت دوره آموزشی ساخت مولتی روتور با آردوپایلوت :

 

در این دوره آموزشی تمام سعی و تلاش خود را کرده ایم تا با تهیه کاملترین سرفصل ها با زبانی ساده و روان تمام موارد کاربردی موجود در زمینه ساخت مولتی روتور ها با فلایت کنترل (APM) را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و امیدواریم رضایت خاطر شما عزیزان را فراهم نماید به گونه ای که پس آن بتوانید بدون هیچ دغدغه و مشکلی از ساخت و پرواز مولتی روتورها با فلایت کنترل های آردوپایلوت لذت ببرید .

 
دوره مجازی ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل APM – آموزش ریست کامل فلایت کنترل آردوپایلوت
دوره مجازی ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل APM – راه اندازی ماژول پاور
دوره مجازی ساخت مولتی روتور با فلایت کنترل APM – برگشت به خانه در صورت قطع ارتباط
دوره مجازی ساخت مولتی روتور با فلایت کنترل APM – محدود کردن حداکثر ارتفاع و محدوده پرواز
راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۳ (محاسبه تایم پرواز)
دوره مجازی ساخت کوادکوپتر با فلایت کنترل APM – آشنایی با مدهای پرواز آردوپایلوت
دانلود درایور فلایت کنترل آردوپایلوت APM برای ویندوز 7 ، 8 و 10
دانلود فیلم آموزش اتصال و کالیبره کردن رادیو کنترل در فلایت کنترل APM
راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۲
دانلود فیلم آموزش اتصال و کانفیگ موتورها به فلایت کنترل APM
دانلود فیلم آموزش راه اندازی فلایت کنترل APM بدون ماژول GPS
دانلود فیلم آموزش کالیبره کردن شتاب سنج فلایت کنترل های APM
دانلود فیلم آموزش کالیبره کردن قطب نمای فلایت کنترل های APM
راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۱
دانلود فیلم آموزش تنظیمات ایرفریم در فلایت کنترل های APM
دانلود فیلم آموزش نصب انواع فریمور بر روی فلایت کنترل های APM
دانلود فیلم آموزش راهنمای خرید و راه اندازی تلمتری فلایت کنترل APM
دانلود فیلم آموزش اتصال فلایت کنترل APM به کامپیوتر به زبان فارسی
آموزش نصب فریمور در فلایت کنترل های PX4 , Pixhawk و APM
آموزش تصویری نصب نرم افزار Mission Planner