مولتی متر • آموزش ساخت کوادکوپتر ، رادیو کنترل و پروژه آردوینو

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها

در صورتی که به تازگی شروع به پرواز با مولتی روتورها می کنید ممکن است کرش های زیادی داشته باشید که این کرش ها می تواند دلایل مختلفی از قبیل وزش بادهای قوی ، سطح ولتاژ پایین ، نویزهای محیطی که باعث مختل شدن کار  قطعات الکترونیکی پرنده شود و همچنین ایجاد اختلال یا قطع شدن ارتباط رادیو کنترل موجب سقوط پرنده شما شود . کرش علاوه بر اینکه به پرنده شما آسیب خواهد زد ممکن است در حین سقوط به تماشگران ، اتومبیل ها و … آسیب برساند . که در این مقاله قصد داریم روش هایی برای کاهش احتمال کرش مولتی روتورها را خدمت شما کاربران عزیز سایت مولتی متر معرفی نماییم .

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها


راه های افزایش مدت زمان پرواز در مولتی روتورها

یکی از سوالات متداولی که کاربران از بنده سوال می کنند در مورد روش ها و راه های افزایش مدت زمان پرواز با مولتی روتورها مثل کواد کوپتر و هگزاکوپتر و … می باشد . که پاسخ به این سوال بسیار دشوار می باشد زیرا مدت زمان پرواز در مولتی روترها به پارامترها و فاکتورهای زیادی وابسته است که اگر بخواهیم به تعدادی از این فاکتور ها و عوامل اشاره کنیم ، میتوانیم به سرعت پرواز ، نوع باتری مورد استفاده ، سرعت باد و … اشاره کنیم .

راه های افزایش مدت زمان پرواز با مولتی روتورها


آموزش شارژ چند باتری لیتیوم پلیمر به صورت همزمان

در صورتی که مدت زمان زیادی برای شارژ چندین باتری لیتیوم مشابه صرف می کنید می توانید با مطالعه ی این آموزش این مدت زمان را کاهش دهید و به صورت همزمان بیش از یک باتری لیتیوم پلیمر را فقط با یک شارژر ، شارژ نمایید . در این آموزش روش موازی شارژ کردن باتری های لیتیوم پلیمر را فراخواهید گرفت تا بتوانید با استفاده از این روش مدت زمان شارژ را کاهش دهید . به صورت اساسی شما برای اینکار نیاز به یک برد شارژر موازی (parallel charging board) نیاز دارید تا بتوانید به صورت همزمان تا ۶ باتری را شارژ نمایید .

شارژ چند باتری به صورت همزمان


هزینه ی ساخت یک کوادکوپتر چقدر است ؟

خوب همانطور که از عنوان این پست مشخص است قصد داریم در این پست آموزشی  ، هزینه های مربوط به ساخت یک کوادکوپتر یا یک مولتی روتور رو خدمتتون به صورت جدا جدا خدمتتون قرار بدیم . توجه کنید که با توجه به اینکه تجهیزات مختلفی در بازار موجود می باشد باعث گردیده قیمت تجهیزات هم متفاوت باشد که در اینجا ما اقدام به معرفی قطعاتی خواهیم کرد که اقتصادی باشند یعنی در عین حال با کمترین قیمت بیشترین بازدهی را داشته باشند . با این حال شما هم می توانید از قطعات ارزان قیمت تر و هم قطعات گرانتر استفاده نمایید .

هزینه ی ساخت یک کوادکوپتر چقدر است ؟

هزینه ی ساخت یک کوادکوپتر چقدر است ؟


لیست تجهیزات مورد نیاز برای ساخت یک کوادکوپتر

اگر شما هم قصد ساخت یک ربات پرنده مثل کوادکوپتر را داشته باشید حتما براتون سوال پیش اومده که این کوادکوپتر به چه قطعاتی نیاز داره ؟ که در ادامه ی این پست قصد داریم مطالبی در مورد لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت یک مولتی روتور مثل کواد کوپتر رو خدمت کاربران عزیز سایت مولتی متر معرفی کنیم . قابل ذکر است این لیستی که در اینجا ذکر شده است برای هواپیما های رادیو کنترلی ، تری کوپتر ها ، هگزاکوپتر و اوکتا کوپتر نیز صادق می باشد .

لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت یک کوادکوپتر

لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت یک کوادکوپتر


آموزش حل مشکل نویز در سیستم انتقال تصویر FPV کوادکوپتر

سلام دوستان در خدمت شما هستیم با یه آموزش کاربردی دیگه در زمینه کوادکوپتر و هواپیماهای مدل . خوب اگه به تازگی بر روی هواپیما مدل خودتون یا کوادکوپترتون دوربین و فرستنده تصویر که به اختصار FPV گفته میشه نصب کردید شاید براتون پیش بیاد که با افزایش دور موتورها تصویر دریافتی شدیدا نویز می گیره یا کلا قطع میشه که دلیل نویز گرفتن هم چیزی جز تاثیر و ایجاد میدان مغناطیسی توسط اسپید کنترل ها و موتور های براشلس نیست که این نویز در سیستم انتقال تصویر مشکلات بسیار زیادی ایجاد می کنه و باعث میشه که در سیستم انتقال تصویر نویز شدید یا قطعی به وجود آید که در ادامه روشی راحت و ارزان قیمت برای حل این مشکل براتون معرفی خواهیم کرد .

آموزش حل مشکل نویز در سیستم انتقال تصویر کوادکوپتر FPV

آموزش حل مشکل نویز در سیستم انتقال تصویر کوادکوپتر FPV


آموزش نگه داری و استفاده از باطری های لیتیوم پلیمر Li-Po

در این پست آموزشی قصد داریم نکات و موارد مهمی که در استفاده از باطری های لیتیوم پلیمر که گاهی باطری لیپو LiPo هم نامیده می شوند ، بپردازیم . همانطور که می دانید باطری های لیتیوم پلیمر به دلیل قابلیت دشارژ با جریان بالا بصورت گسترده در ربات های پرنده مورد استفاده قرار می گیرند . که برای اینکه این باطری ها دارای عمر و کیفیت قابل قبول  داشته باشند باید به نکاتی توجه کنیم که در ادامه به این موارد به صورت کامل اشاره می کنیم.

آموزش نگه داری و استفاده از باطری های لیتیوم پلیمر Li-Po

آموزش نگه داری و استفاده از باطری های لیتیوم پلیمر Li-Po


صفحه 1 از 212
 آموزش ساخت رادیو کنترل