مولتی متر • آموزش ساخت کوادکوپتر ، رادیو کنترل و پروژه آردوینو

راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۳ (محاسبه تایم پرواز)

در جلسه سوم راهنمای خرید موتور براشلس ، اسپید کنترل و باتری برای ربات های پرنده از قبیل کوادکوپتر ، اوکتا کوپتر و هگزا کوپتر قصد داریم مدت زمان پرواز را در کوادکوپتر با انواع مختلف باتری بررسی نماییم تا ببینیم با هر باتری چه مدت می توانیم پرواز نماییم . امید است با استفاده از این آموزش بتوانید مدت زمان پرواز انواع مولتی روتور با وزن ها و تجهیزات مختلف را به راحتی محاسبه کنید .

آموزش محاسبه تایم پرواز کوادکوپتر


قسمت دوم : راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها

در قسمت دوم راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها قصد داریم ادامه جلسه اول راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر و مولتی روتورها رو برای کاربران سایت مولتی متر قرار دهیم . پس در صورتی که قسمت اول این آموزش رو مطالعه نکردید از شما دعوت می کنیم که ابتدا قسمت اول راهنمای خرید دوربین FPV برای مولتی روتورها رو مطالعه کنید و سپس به سراغ این قسمت بیاین .

قسمت دوم راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها


قسمت اول : راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها

برای اینکه یک اوپراتور پرواز بتواند به صورت لحظه ای تصاویر ارسالی از پرنده خود ( مولتی روتورها و هواپیماهای مدل ) را ببینید نیاز به تجهیزات FPV از قبیل فرستنده و گیرنده ی تصویر ، نمایشگر و دوربین دارد . در این پست آموزشی قصد داریم در مورد انتخاب یک دوربین FPV مناسب برای شما مطالبی قرار دهیم . با توجه به اینکه دوربین های FPV گوناگونی در بازار موجود می باشد باید ما با توجه به نیاز شخصی و بودجه گزینه مناسب را انتخاب کنیم .

قسمت اول : راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها


راهنمای خرید 5 رادیو کنترل برتر برای هواپیما و کوادکوپتر

در راهنمای خرید رادیو کنترل شما با ۵ رادیوکنترل برتر هواپیمای مدل و کوادکوپتر آشنا خواهید شد . شاید اگر برای اولین بار قصد ساخت یک پهپاد یا یک مولتی روتور را دارید ، حتما دنبال خرید یک رادیو کنترل حرفه ای هستید . یکی از حساس ترین و مهمترین قسمت های ساخت یک ربات پرنده خرید یک رادیو کنترل مناسب می باشد که در این راهنمای خرید ما قصد داریم ۵ رادیو کنترل برتر موجود در بازار را خدمت شما معرفی نماییم . توجه کنید تمامی قیمت ها که ذکر می شود به صورت حدودی خواهد بود .

راهنمای خرید رادیو کنترل


راهنمای انتخاب گلد کانکتور (کانکتور موزی) مناسب برای موتور و اسپید کنترلرها

خیلی از افرادی که در زمینه ی ربات های پرنده فعالیت دارند ، ترجیح می دهند به جای استفاده از گلد کانکتورها (Gold Connectors) که در ایران با نام کانکتورهای موزی نیز شناخته می شوند ، از لحیم کاری برای اتصال مستقیم موتورها به اسپید کنترلر ها استفاده نمایند . که برای اینکارشان دلایلی از قبیل : کاهش وزن ربات پرنده و کاهش مقاومت الکتریکی سیم ها دارند . ولی در صورت استفاده از کانکتور ها ما قادر خواهی بود بدون لحیم کاری اضافی موتورها و اسپید کنترلر ها را در کمترین زمان تعویض نماییم .

راهنمای انتخاب گلد کانکتور مناسب


راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۲

در جلسه دوم راهنمای خرید موتور براشلس ، اسپید کنترل و باتری برای ربات های پرنده از قبیل کوادکوپتر ، اوکتا کوپتر و هگزا کوپتر قصد داریم مطالب بیشتری در مورد اسپید کنترل ها و باطری ها و پارامترهای مهم در انتخاب باطری و اسپید کنترل رو خدمتتون آموزش بدیم که برای مطالعه نکات مهم و آشنایی با پارامترها و محاسبات لازم برای خرید موتور ، اسپید و باطری برای ربات های پرنده کافیست همراه ما باشید .

راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها - جلسه 2

راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۲


راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۱

در آموزشی که برای اولین بار توسط سایت مولتی متر تهیه شده قصد داریم آموزش کامل خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری را براتون آموزش بدیم تا بتونید این تجهیزات رو که بعد از فلایت کنترل مهمترین قسمت  یه ربات پرنده هستش رو کاملا هماهنگ با هم بخرین تا هم رباتتون بیشترین بازدهی رو داشته باشه و از هزینه های اضافی جلوگیری بشه. برای دانلود آموزش جلسه اول به ادامه این پست مراجعه کنید .

راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها - جلسه 1

راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۱


 آموزش ساخت رادیو کنترل