مولتی متر • آموزش ساخت کوادکوپتر ، رادیو کنترل و پروژه آردوینو

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها

در صورتی که به تازگی شروع به پرواز با مولتی روتورها می کنید ممکن است کرش های زیادی داشته باشید که این کرش ها می تواند دلایل مختلفی از قبیل وزش بادهای قوی ، سطح ولتاژ پایین ، نویزهای محیطی که باعث مختل شدن کار  قطعات الکترونیکی پرنده شود و همچنین ایجاد اختلال یا قطع شدن ارتباط رادیو کنترل موجب سقوط پرنده شما شود . کرش علاوه بر اینکه به پرنده شما آسیب خواهد زد ممکن است در حین سقوط به تماشگران ، اتومبیل ها و … آسیب برساند . که در این مقاله قصد داریم روش هایی برای کاهش احتمال کرش مولتی روتورها را خدمت شما کاربران عزیز سایت مولتی متر معرفی نماییم .

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها

روش های کاهش ریسک سقوط هنگام پرواز با کوادکوپتر و مولتی روتورها


راهنمای خرید موتور ، اسپید کنترل و باطری برای مولتی روتور ها – جلسه ۳ (محاسبه تایم پرواز)

در جلسه سوم راهنمای خرید موتور براشلس ، اسپید کنترل و باتری برای ربات های پرنده از قبیل کوادکوپتر ، اوکتا کوپتر و هگزا کوپتر قصد داریم مدت زمان پرواز را در کوادکوپتر با انواع مختلف باتری بررسی نماییم تا ببینیم با هر باتری چه مدت می توانیم پرواز نماییم . امید است با استفاده از این آموزش بتوانید مدت زمان پرواز انواع مولتی روتور با وزن ها و تجهیزات مختلف را به راحتی محاسبه کنید .

آموزش محاسبه تایم پرواز کوادکوپتر


قسمت دوم : راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها

در قسمت دوم راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها قصد داریم ادامه جلسه اول راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر و مولتی روتورها رو برای کاربران سایت مولتی متر قرار دهیم . پس در صورتی که قسمت اول این آموزش رو مطالعه نکردید از شما دعوت می کنیم که ابتدا قسمت اول راهنمای خرید دوربین FPV برای مولتی روتورها رو مطالعه کنید و سپس به سراغ این قسمت بیاین .

قسمت دوم راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها


قسمت اول : راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها

برای اینکه یک اوپراتور پرواز بتواند به صورت لحظه ای تصاویر ارسالی از پرنده خود ( مولتی روتورها و هواپیماهای مدل ) را ببینید نیاز به تجهیزات FPV از قبیل فرستنده و گیرنده ی تصویر ، نمایشگر و دوربین دارد . در این پست آموزشی قصد داریم در مورد انتخاب یک دوربین FPV مناسب برای شما مطالبی قرار دهیم . با توجه به اینکه دوربین های FPV گوناگونی در بازار موجود می باشد باید ما با توجه به نیاز شخصی و بودجه گزینه مناسب را انتخاب کنیم .

قسمت اول : راهنمای خرید دوربین FPV برای کوادکوپتر/مولتی روتورها


راهنمای خرید 5 رادیو کنترل برتر برای هواپیما و کوادکوپتر

در راهنمای خرید رادیو کنترل شما با ۵ رادیوکنترل برتر هواپیمای مدل و کوادکوپتر آشنا خواهید شد . شاید اگر برای اولین بار قصد ساخت یک پهپاد یا یک مولتی روتور را دارید ، حتما دنبال خرید یک رادیو کنترل حرفه ای هستید . یکی از حساس ترین و مهمترین قسمت های ساخت یک ربات پرنده خرید یک رادیو کنترل مناسب می باشد که در این راهنمای خرید ما قصد داریم ۵ رادیو کنترل برتر موجود در بازار را خدمت شما معرفی نماییم . توجه کنید تمامی قیمت ها که ذکر می شود به صورت حدودی خواهد بود .

راهنمای خرید رادیو کنترل


راه های افزایش مدت زمان پرواز در مولتی روتورها

یکی از سوالات متداولی که کاربران از بنده سوال می کنند در مورد روش ها و راه های افزایش مدت زمان پرواز با مولتی روتورها مثل کواد کوپتر و هگزاکوپتر و … می باشد . که پاسخ به این سوال بسیار دشوار می باشد زیرا مدت زمان پرواز در مولتی روترها به پارامترها و فاکتورهای زیادی وابسته است که اگر بخواهیم به تعدادی از این فاکتور ها و عوامل اشاره کنیم ، میتوانیم به سرعت پرواز ، نوع باتری مورد استفاده ، سرعت باد و … اشاره کنیم .

راه های افزایش مدت زمان پرواز با مولتی روتورها


راهنمای انتخاب گلد کانکتور (کانکتور موزی) مناسب برای موتور و اسپید کنترلرها

خیلی از افرادی که در زمینه ی ربات های پرنده فعالیت دارند ، ترجیح می دهند به جای استفاده از گلد کانکتورها (Gold Connectors) که در ایران با نام کانکتورهای موزی نیز شناخته می شوند ، از لحیم کاری برای اتصال مستقیم موتورها به اسپید کنترلر ها استفاده نمایند . که برای اینکارشان دلایلی از قبیل : کاهش وزن ربات پرنده و کاهش مقاومت الکتریکی سیم ها دارند . ولی در صورت استفاده از کانکتور ها ما قادر خواهی بود بدون لحیم کاری اضافی موتورها و اسپید کنترلر ها را در کمترین زمان تعویض نماییم .

راهنمای انتخاب گلد کانکتور مناسب


صفحه 1 از 512345
 آموزش ساخت رادیو کنترل